Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Архів номерів

Презентаційний випуск

ЗМІСТ ЖУРНАЛУ

ПОДІЯ

Завдяки спільним зусиллям — рятуємо життя!

ІНТЕРВ’Ю

Розробка сучасних підходів з безпеки та гігієни праці у ВП «Шахта «Степова»
У 2017–2020 роках, відокремлений підрозділ «Шахта «Степова» державного підприємства «Львіввугілля» став пілотним підприємством для втілення проєкту Міжнародної організації праці, що спрямований на створення нової системи управління охороною праці, основою якої є міжнародний ризикорієнтований підхід. Проєкт сфокусований на розробку сучасних підходів з безпеки та гігієни праці, з метою зниження нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в гірничодобувній промисловості. В інтерв’ю, напрацюваннями в ході проєкту з читачами ділиться заступник директора з охорони праці ВП «Шахта «Степова» Тарас Десятник.

БЕЗПЕКА ПРАЦІ

Подбайте про безпеку під час робіт на перевантажувальних пунктах гірничовидобувних підприємств
У статті дізнаєтеся про виконання робіт відповідно до паспорта та інструкції з охорони праці, особливості роботи транспортних засобів, а також, що необхідно знати про спеціальні знаки-покажчики.

Виробничий пил — небезпечний та шкідливий фактор
Промисловий пил досить різноманітний за походженням, складом та розміром часток. Важливими заходами щодо боротьби з пилом для підприємств є докорінна зміна технологічного процесу, механізація, автоматизація та герметизація його робочої зони; систематичний контроль за вмістом пилу в повітрі. Важливу роль у боротьбі з пилом відіграє ефективна вентиляція. Про все це читайте у статті.

Подбайте про безпеку працівників, зайнятих на роботах зі зберігання та переробки зерна
Якими мають бути правила охорони праці для працівників, зайнятих на роботах зі зберігання та переробки зерна? Чи поширюються ці Правила на всіх суб’єктів господарювання та чи є вони обов’язковими для роботодавців і працівників — дізнаєтесь з цього матеріалу.

ПАМ’ЯТКА

Правила мовної безпеки — перекладаємо правильно

БЕЗПЕКА ПРАЦІ

Охорона праці на підприємствах в умовах пандемії COVID-19
Які респіратори рекомендує використовувати ВООЗ? Як захистити органи зору від потрапляння вірусів на слизові оболонки. А також, як обрати захисний одяг, зокрема рукавички для виконання санітарної обробки приміщень. Дізнавайтеся з матеріалу.

ПАМ’ЯТКА

Як діяти у разі виявлення на підприємстві інфікованого на COVID-19

ЗАКОНОДАВСТВО

Перевезення небезпечних вантажів і забезпечення транспорту вогнегасниками
У якому випадку допускається здійснювати заміну одного типу вогнегасника на інший? Чи може збільшення кількості переносних вогнегасників негативно вплинути на гасіння пожеж різних класів? Постанова КМУ № 1128 та забезпечення транспорту вогнегасниками — дізнайтеся у експертній статті.

ІНФОРМУЮТЬ ПОСАДОВІ ОСОБИ

Дарницька райдержадміністрація про життєзабезпечення постраждалих під час вибуху на Позняках

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Системи протипожежного захисту: види, призначення та переваги їх улаштування
Про основні напрямки протипожежного захисту, про види та призначення систем протипожежного захисту об’єкта, їх практичне застосування мова йшла в ОППБ № 7-2020. Далі з’ясуємо, як правильно обрати необхідний тип тієї чи іншої СПЗ та чи справді вона потрібна для даного об’єкта. Про визначення необхідності обладнання приміщень системою протидимного захисту, улаштування системи передавання тривожних сповіщень, блискавкозахист і не тільки йтиметься далі.

Сучасні вимоги щодо розробки та оформлення планів евакуації
До головних завдань і обов’язків керівництва (власників) підприємств належать забезпечення виконання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, організація та здійснення під час виникнення пожежі (надзвичайних ситуацій) евакуаційних заходів щодо працівників, відвідувачів та майна суб’єкта господарювання. Евакуація людей на випадок пожежі повинна передбачатися по шляхах евакуації через евакуаційні виходи. Про плани евакуації йтиметься далі.

Оснащення офісних приміщень первинними засобами пожежогасіння
В останні роки проблема пожежної безпеки офісів стала особливо актуальною. Як правило, офісні приміщення оснащуються великою кількістю комп’ютерної та оргтехніки, електроприладами, меблями, виготовленими з легкозаймистих матерів. В них одночасно працюють по кілька десятків людей. Одним з елементів забезпечення пожежної безпеки в офісі є первинні засоби пожежогасіння. Необхідно утримувати їх в належному стані та навчити персонал користуватися ними у випадку виникнення надзвичайної ситуації.

Протипожежний захист по-німецьки: акцент на профілактику
Німецьке законодавство та трудові договори зобов’язують роботодавців піклуватися про пожежну безпеку своїх працівників, здійснюючи необхідні профілактичні протипожежні заходи. Основи протипожежного захисту містяться також в регламентах використання робочих місць та професійних стандартах з охорони праці й техніки безпеки. Ділимося досвідом провідної європейської держави з питань пожежної безпеки.

ПАМ’ЯТКА

Вибір типу та необхідної кількості вогнегасників

ТЕХНОГЕННА БЕЗПЕКА

Ідентифікація потенційно небезпечних об’єктів та об’єктів підвищеної небезпеки
Який об’єкт вважається потенційно небезпечним? Послідовність ідентифікації ОПН — на що звернути увагу? Отримайте відповіді на ці запитання та зразок повідомлення про результати ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки.

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Інструктажі з пожежної безпеки — забезпечте якісне проведення!
Завдання та обов’язки суб’єктів господарювання у сфері цивільного захисту та пожежної безпеки. Організація своєчасного проведення навчання, перевірки знань з питань пожежної безпеки та інструктажів — про це читайте у статті.

ТЕХНОГЕННА І ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Перевірки стану пожежної та техногенної безпеки підприємства
Що потрібно знати про перевірки Державної служби України з надзвичайних ситуацій? Як дізнатись, чи ви є в плані проведення перевірок ДСНС? Всі подробиці в цьому матеріалі.

НЕЩАСНІ ВИПАДКИ. СУДОВА ПРАКТИКА

Як службова халатність призвела до каліцтва працівника
15 липня 2014 р. в підвальному приміщенні господарської будівлі Державної пожежно-рятувальної частини головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій, в одній з областей України, вибухнув снаряд часів Другої світової війни. Це був один із 13 інших снарядів, які без належних на те підстав там зберігалися. До яких сумних наслідків це призвело, з чиєї вини сталася трагедія та про хронологію судової тяганини, пов’язаної з відшкодуванням потерпілому моральної шкоди, розповімо далі.

ВІДПОВІДАЄМО. ТОП-100 ЗАПИТАНЬ ДО ЕКСПЕРТІВ

ПАМ’ЯТКА

Домедична допомога при підозрі на пошкодження хребта та спинного мозку

Розсилка новин