Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Архів номерів

Презентаційний випуск

ЗМІСТ ЖУРНАЛУ

ПОДІЇ

«Лідери змін 2021» — втілюємо задуми безпекової спільноти!

ІНТЕРВ’Ю

Інвестиції в БЗР — розумне бізнес-рішення та соціальна відповідальність
Про те, як зниження виробничого травматизму та професійної захворюваності впливає на економіку підприємства, приклади оптимізації витрат на безпеку праці та економічний ефект від них, економічні методи управління безпекою праці на підприємстві, практичний кейс розумного бізнес-рішення та багато іншого в інтерв’ю Жолта Дудаша, менеджера проєкту МОП.

Запрошуємо до співпраці всіх, хто хоче розвивати будівельну галузь
Про участь замовників у підготовці та процесі будівництва, культуру безпеки на будівельному майданчику, основні причини виникнення виробничого травматизму та професійних захворювань і як їх уникнути, про підготовку робітничих кадрів та інші важливі питання будівельної сфери читайте в інтерв’ю Віктора Лещинського, президента Національного експертно-будівельного альянсу України.

БЕЗПЕКА ПРАЦІ

Скупчення снігу та льоду на дахах — джерело небезпеки. Як правильно організувати роботи з їх прибирання
В холодну пору року, зважаючи на нестабільну погоду, на дахах утворюються снігово-льодяні брили значного розміру, а також бурульки, що можуть раптово впасти на людей та призвести до травм різного ступеня тяжкості й навіть до загибелі. Тому так важливо своєчасно прибирати сніг та кригу з дахів будівель і споруд підприємства (установи, організації). Про те, якими нормативно-правовими актами урегульовано питання безпечної організації цих робіт і як правильно організувати такі роботи та як діяти у разі виникнення небезпечних (аварійних) ситуацій, дізнаєтеся з цього матеріалу.

Експлуатація мобільного підйомника. Правила безпеки праці
Мобільні підйомники, завдяки своїм перевагам, широко експлуатуються для виконання монтажних та підіймально-транспортних робіт у різних сферах діяльності. Вони застосовуються для підйому на висоту та переміщення, як вантажу, так і людей, а ці роботи належать до робіт підвищеної небезпеки1. Про те, як запобігти небезпекам для життя та здоров’я працівників під час експлуатації мобільних підйомників — у відповідях експерта на запитання читачів нашого видання.

ЕКСПЕРТ РЕКОМЕНДУЄ

Профілактика психосоціальних ризиків на робочому місці — ключ до успіху будь-якої організації
Міжнародні експерти про стандарт ISO 45003:2021. ISO 45003:2021 дає дієві рекомендації щодо управління психосоціальним ризиком у рамках СУОП на основі ISO 45001:2018 . Нові терміни: «психосоціальний ризик» і «самопочуття на роботі». Ідентифікуємо ризики та управляємо ними.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Загоряння колісних або гусеничних транспортних засобів: що має знати керівник або уповноважена ним особа
Єдиний облік надзвичайних ситуацій. Порядок дій роботодавця у випадку загоряння колісних або гусеничних транспортних засобів та облік пожежі. Ким встановлюється технічна або організаційна причина загоряння?

Експерти про актуальні питання з охорони праці
Отримуємо дозвіл та декларацію на виконання робіт підвищеної небезпеки. Аудит охорони праці: виявляємо слабкі місця в організації СУОП. Порядок атестації фахівців, які мають право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження устаткування підвищеної небезпеки. Консалтингові послуги: пошук оптимальних рішень.

Евакуація. Які заходи організувати, щоб уникнути нещасних випадків
В яких документах знайти нормативні вимоги до евакуаційних виходів та шляхів? Дії адміністрації підприємства під час отримання повідомлення про пожежу та після завершення евакуації. Особливості евакуації осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Готуємося до перевірок з питань цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки
На що слід звернути увагу перед перевіркою з пожежної безпеки? Чи можна оскаржити результати перевірки? Чому поняття «аудит пожежної безпеки» — це як сигнал «бігти» у випадку небезпеки? Як можна застрахувати підприємство від пожеж?

ПЛАНУЄМО РОБОТУ З ОП

План роботи інженера з охорони праці на І квартал 2022 року

ПАМ’ЯТКА

Утримання електроустановок для адміністративно-офісних приміщень

В ДОПОМОГУ СПЕЦІАЛІСТУ З ОП

Тестові завдання з охорони праці

ВІДПОВІДАЄМО. ТОП-100 ЗАПИТАНЬ ДО ЕКСПЕРТІВ

Розсилка новин