Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Архів номерів

Презентаційний випуск

ЗМІСТ ЖУРНАЛУ

ДОСВІД КОМПАНІЙ

«У 2021 рік входимо з готовністю. Виклики минулого року зробили нас лише сильнішими»
Охорона праці у групі компаній Нафтогаз. Як боролися з невидимою небезпекою — COVID-19? Чому в питанні охорони праці важлива мотивація? Стратегічна ціль — на чому сфокусувати увагу?

ПАМ’ЯТКА

Правила мовної безпеки — перекладаємо правильно

Попередження ризиків на виробництві. ТОВ «Глобинський переробний завод»
Як крива Бредлі допомагає зрозуміти поточний стан системи охорони праці? Як створити реєстр ризиків? Lockout-Tagout або «блокування та маркування» — заходи, що дозволяють мінімізувати виникнення потенційно-небезпечних ситуацій. Досвід компанії у цьому матеріалі.

ПЛАНУЄМО РОБОТУ З ОП

Календар-планер на І квартал 2021 року інженера з охорони праці служби охорони праці для середніх та малих підприємств
Пропонуємо вашій увазі календар-планер для роботи інженера з охорони праці на перший квартал 2021 року.
Давно відомо, що планування дозволяє краще підготуватися до реалізації цілей та в упорядкуванні часу. Практичний досвід говорить, що час затрачений на планування, призводить до скорочення часу на виконання, та в підсумку призводить до економії часу в цілому.

ЗАКОНОДАВСТВО. ЗМІНИ

Проєкт Закону «Про безпеку та здоров’я працівників» — документ, що може змінити підхід до безпеки в Україні
Редакція звернулася до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, щоб поцікавитися ходом роботи над важливим для нашої аудиторії документом — проєктом Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників», який і стане згодом фундаментом у роботі спеціалістів з безпеки праці. Міністерство розглянуло звернення журналу. Знайомимо вас, шановні читачі, з відповідями та коментарями.

Новий погляд на безпеку. Об’єктом уваги має бути не процес, а сам працівник
«Сьогодні ми знаходимося в процесі змін трудового законодавства, зокрема й законодавства про безпеку працівників. І результативність таких змін, їх ефективність та революційність, залежить від усіх учасників законотворчого процесу, та від активності, з якою ми будемо брати участь в обговоренні змін», — про це на форумі «Безпека праці — 2020» говорив Юрій Кузовой, генеральний директор директорату норм та стандартів гідної праці Міністерства розвитку економіки, торгівлі, та сільського господарства України. Основні аспекти обговорення читайте у матеріалі.

ДОСВІД ЕКСПЕРТА

Лайфхаки: як підприємству захистити майно від пожеж
Лайфхаки у сфері пожежної безпеки — звучить привабливо, адже погодьтеся, так хочеться простих підказок у нашій складній темі! Знайомтеся з цікавим підходом до забезпечення пожежної безпеки, який автор пропонує у цьому матеріалі.

ІНТЕРВ’Ю

Небезпечні умови праці на будівництві. Чіткі профілактичні заходи для запобігання нещасним випадкам
Будівельна сфера, на жаль, є однією з найнебезпечніших та найтравматичніших, і часто лідирує в антирейтингах за кількістю нещасних випадків по усій країні. Можна знаходити масу причин — незадекларована праця та наслідок цього явища — соціальна незахищеність працівників, неналежні умови праці, недбале ставлення самих працівників до власної безпеки… Впродовж двох останніх років на підприємствах будівельної галузі Хмельниччини смертельно травмовано п’ять осіб. В цьому інтерв’ю про рівень травматизму на підприємствах будівельної галузі Хмельниччини та про те, як травматизм можна попередити, розповідає начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку управління Держпраці у Хмельницькій області Валерій Закотянський.

ДОКУМЕНТИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

Зразок наказу про призначення осіб, відповідальних за безпечне виконання будівельно-монтажних робіт на об’єкті будівництва

НЕЩАСНІ ВИПАДКИ. СУДОВА ПРАКТИКА

Попри те, що директор був лише замовником, відповідальності за трагедію уникнути не вдалося
Про процес притягнення до кримінальної відповідальності одного з директорів товариств за допущені ним порушення вимог нормативно-правових актів йшлося в ОППБ № 12-2020. Зокрема, були названі передумови, обставини та наслідки нещасного випадку, висновки комісії зі спеціального розслідування та докази вини директора встановлені в судовому засіданні. Як розгорталися події далі — дізнаєтеся у продовженні матеріалу.

ПАМ’ЯТКА

Вимоги безпеки до трубопроводів з киснем

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Попередження пожеж під час зберігання та обслуговування транспортних засобів
Детальна інформація про нормативні документи, що регулюють забезпечення пожежної безпеки на транспорті, про організаційно-практичні заходи з попередження пожеж, вимоги до постів технічного огляду та ремонту зазначено в ОППБ № 122020. Про вимоги до облаштування приміщень системами автоматичної сигналізації, норми належності вогнегасників для гаражів та автомайстерень і яка кількість вогнегасників має бути на транспортному засобі дізнаєтесь з цієї статті.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Оцінка ризиків на робочому місці методом 5 кроків НSE
В ОППБ № 11-2020 у статті «Особливості нового Технічного регламенту ЗІЗ» йшлося про те, що у випадку, коли на підприємстві не має фахівця, який ознайомлений з ризикоорієнтованим підходом, то існує велика ймовірність, що при встановленні категорії засобів індивідуального захисту буде зроблена помилка. Це призведе до неточності маркування або до невірного вибору ЗІЗ. Щоб уникнути ймовірних помилок рекомендується оцінювати ризики на робочому місці методом 5 кроків, що вважається досить ефективним і має великі перспективи.

ВІДПОВІДАЄМО

ТОП-100 ЗАПИТАНЬ ДО ЕКСПЕРТІВ

Розсилка новин