Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

ЗІЗ

Повернутися до переліку ЗІЗ
ЗІЗ

Безперечна якість світового лідера

Компанія Ansell за понад 110-річну історію свого існування стала найбільшим у світі виробником засобів індивідуального захисту (далі — ЗІЗ) рук. Сьогодні вона — визнаний лідер у сфері виробництва ЗІЗ рук з полімерним покриттям: на її частку припадає понад 35% цього ринку. Діяльність компанії досягла справді світового масштабу. Це демонструє асортимент її продукції: близько 600 видів різних рукавичок, які знаходять застосування в найрізноманітніших галузях — від комп’ютерної індустрії до нафтогазової.

Сьогодні в продажу з’явилося багато різновидів робочих рукавиць. Може здатися, що між усіма цими зразками немає суттєвої різниці, однак це лише на перший погляд. Найпростіший спосіб переконатися в цьому і більш докладно познайомитися з основними перевагами і недоліками таких виробів — порівняти їх з продукцією компанії Ansell, яка робить у своїй роботі по виготовленню ЗІЗ для рук ставку на застосування найсучасніших технологій та інновацій.

Згадаємо головні недоліки звичайних рукавиць і рукавичок, що стали, на жаль, характерними.

Недолік № 1

Звичайні брезентові рукавиці швидко промокають, зношуються, рвуться та ріжуться і служать у непростих умовах від сили три-чотири дні замість місяця, як це належить. Дірки на них з’являються саме в тих місцях, де потрібен захист долоні, і виходить, що людина працює начебто і в рукавицях, але фактично голими руками.

Зовсім інша справа — рукавички з товстим нітриловим покриттям Hycron. Вони:

 • маслобензостійкі;
 • надійно захищають руки від:
  • проколів;
  • порізів;
  • впливу масел і сирої нафти,
 • а строк служби у них у 20 разів довший, ніж у звичайних.

Спеціально для України компанія Ansell виробляє ці рукавички найбільшого, 11-го розміру.

Втім, у цієї продукції все-таки є один недолік: вона настільки якісна і популярна, що її стали активно підробляти. Тому купуючи рукавички Hycron, потрібно остерігатися підробок китайського та індійського виробництва!!!

Недолік № 2

У цехах вантажно-розвантажувальних або ремонтних робіт слюсарі надягають бавовняні рукавички з покриттям ПВХ-крапкою (з «пухирцями») і через півзміни змушені їх міняти або взагалі працювати голими руками. Справа у тому, що бавовняний матеріал моментально промокає, а в такому стані звичайні рукавички швидко втрачають міцність і рвуться або ріжуться.

На відміну від них, рукавички з тонким нітриловим покриттям Hylite відрізняються особливою еластичністю і маслобензостійкістю.

Рукавиці Hylite ідеальні для виконання робіт:

 • у прокатно-ремонтних цехах експлуатаційного обладнання;
 • у центрах управління промисловими відходами;
 • з обслуговування установок безперебійного живлення;
 • з ремонту насосно-компресорного устаткування тощо.

Співвідношення строків служби таке: за той час, поки працівник використовує одну пару рукавичок Hylite, його колега змушений буде змінити 18–20 бавовняних рукавичок з різного роду напиленням, які стали непридатними.

Недолік № 3

Якщо обладнання передає на руку вібрацію або частотні коливання, звичайні і навіть спеціальні «антивібраційні» рукавички і рукавиці незадовільно справляються зі своїм захисним завданням, що стає причиною багатьох професійних захворювань.

Вирішити цю складну проблему можна за допомогою унікальних віброзахисних рукавичок ActivArmr VibraGuard. Вони знижують вплив на руку:

 • низько- і середньочастотних коливань на 90%;
 • високочастотних коливань (вище 200 Гц) — майже вдвічі.

Унікальність рукавичок ActivArmr VibraGuard полягає в тому, що вони мають спеціальну запатентовану гелеву прокладку, яка поглинає вібрацію і не передає її на руки, тобто перешкоджає виникненню синдрому вібрації системи «кисть-передпліччя». На відміну від інших рукавиць, що мають поролонові або гумові прокладки, які тільки пом’якшують вібрацію. До речі, ані вітчизняних, ані китайських аналогів цієї продукції не існує!

     

Недолік № 4

Він властивий звичайним гумовим рукавичкам і виявляється під час роботи з хімічними речовинами: кислотами, лугами, розчинниками тощо. Зазвичай ці рукавички виконані з дешевих матеріалів, тому швидко набухають і стають непридатними. Крім того, вони злипаються від поту через відсутність бавовняної підкладки і часто викликають алергічні реакції на шкірі рук.

Їх з успіхом можуть замінити не гумові, а латексні, нітрилові і неопренові, набагато більш довговічні, еластичні і хімічно стійкі рукавички AlphaTec Econohands, Extra, Bi-Color, Sol-Vex і Scorpio, які:

 • забезпечують чудову чутливість пальців навіть до дрібного рельєфу виробів;
 • запобігають роздратуванню шкіри завдяки спеціальній внутрішній обробці Sanitized® Actifresh;
 • роблять захоплювання надійним завдяки рифленій поверхні;
 • мають:
  • м’яку бавовняну підкладку або напилення;
  • велику міцність на розтягування;
  • власну спеціалізацію.

Що стосується спеціалізації, то, наприклад, рукавички Extra і Bi-Color чудово підходять для гальваніків та акумуляторників, а AlphaTec Econohands нерідко використовують для санітарно-гігієнічних робіт, оскільки у них практично не пітніють руки.

Саме розмаїття споживчих властивостей і якість цих виробів пояснюють зростаючий інтерес до них працівників служб охорони праці та промислової безпеки українських нафтогазових підприємств.

Недолік № 5

Особливих незручностей (а часом і мук) завдають суконні рукавиці (вачеги), коли роботи виконуються в умовах високих температур, впливу іскор, бризок розплавленого металу, близькості до відкритого полум’я або гарячого пару.

Тут у нагоді стануть незаймисті рукавички особливого призначення CrusaderFlesh і ActivArmr Mercury. Вони:

 • забезпечують захист рук від високих температур:
 • чинять опір:
  • порізам;
  • зношуванню;
  • розривам;
 • їх підкладка вбирає піт;
 • можливе неодноразове прання.

Недолік № 6

На нього скаржаться, у першу чергу, співробітники лабораторій. Полягає він у тому, що звичайні гумові рукавички часто занадто грубі, тож не забезпечують необхідної при тонкій ручній роботі чутливості пальців. Не кажучи вже про те, що іноді їх видають взагалі більшого, ніж потрібно, розміру. Крім того, ці рукавички, як і більшість інших, занадто швидко виходять з ладу.

Але і їм вже існує куди більш гідна заміна — унікальні нітрилові рукавички Microflex. Вони:

 • легкі;
 • еластичні;
 • тонкі (всього 0,8–0,12 мм);
 • втричі міцніші звичайних гумових;
 • майже не зношуються;
 • чинять опір проколам;
 • стійкі до впливу широкого спектру хімічних речовин.

Рукавиці Microflex ідеальні для роботи зі скляним посудом і мають високу стійкість до впливу кислот, лугів, нафтопродуктів.

Власне, на цьому короткий огляд переваг і недоліків ЗІЗ рук можна було б завершити. Але він був би неповним без згадки про кілька «вічних» запитань. Зокрема: «Що ж все-таки краще — гірші, але дешевші рукавиці і рукавички чи ті, що якісніші, але дорожчі?».

  

Кожен має право відповідати на це питання по-своєму. Але тим, хто хоч раз надягав на руку дійсно якісний і сучасний виріб, ця дискусія здається безглуздою. Хоча б тому, що, наприклад, у такий розвинутій і орієнтованій на світові стандарти галузі, як гірничодобувна, відставати на півстоліття від усього цивілізованого світу в питаннях забезпечення комфорту і безпеки персоналу просто непристойно.

Втім, тут є і свої парадокси. Звичка — велика сила, тому ветерани гірничодобувного виробництва іноді скаржаться, що змінивши дідівську рукавицю на сучасну зручну рукавичку, перший час відчувають деяку незручність. Воно й недивно: їх долоні десятиліттями привчалися до незручного захоплювання, яке тільки й можливе в рукавицях. До того ж, рваний край брезентової тканини чіпляється за все, що можна, і рукавицю, щоб не злетіла, треба зсередини притримувати пальцями. Через безліч подібних звичок руці, яка вперше одягнула рукавички, потрібен якийсь час на звикання. Але скаржитися тут безглуздо: з усіх проблем, якими, на жаль, так багате наше життя, проблема звикання до зручного, комфортного і безпечного, мабуть, найпростіша.

Насторожене ставлення до будь-яких нововведень, нехай навіть найкорисніших і зручних — невід’ємна частина людської природи. Однак прогрес не стоїть на місці, і те, що вчора здавалося дивним і незвичним, сьогодні міцно увійшло в повсякденне життя. Так, напевне, станеться і з сучасними рукавичками, які переможуть у суперечці з грубими незручними рукавицями і витіснять їх з ужитку.

Сприяти цьому буде ще й те, що багато українських підприємств активно працюють на міжнародній арені і у себе вдома намагаються орієнтуватися на найсуворіші сучасні світові стандарти. Забезпечення персоналу сучасними ЗІЗ — лише один з кроків на цьому шляху. Але він необхідний для того, щоб привести діяльність у відповідність до ISO 45001, у чому зацікавлена кожна компанія, і в першу чергу — співробітники служб промислової безпеки та охорони праці, в чиї обов’язки якраз і входить вирішення питання про те, якими засобами захисту повинні користуватися працівники підприємства.

Є тут і ще один важливий аспект — економічний. Адже заміна допотопних рукавиць сучасними рукавичками — це також свого роду етап підвищення капіталізації компанії. Етап, який не вимагає особливих витрат, але водночас може значно поліпшити настрій колективу і підвищити його працездатність.

Працюйте безпечно і з комфортом!

За інформацією ТОВ «Восток-Сервіс»

Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»

Переконайтеся, що ви передплатили журнал і вся необхідна інформація є під рукою!Розсилка новин