Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Застосування евакуаційних заходів на об’єкті

Захисні споруди

До захисних споруд цивільного захисту належать інженерні споруди, призначені для захисту населення від впливу небезпечних факторів, що виникають унаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів (докладніше про захисні споруди — у додатку до журналу «Охорона праці і пожежна безпека» — «Консультант з охорони праці та пожежної безпеки», № 5/2018).

Загальні правила поведінки для людей, що перебувають у захисних спорудах, наведені наприкінці статті.

Евакуаційна комісія підприємства

Евакуація має забезпечити захист працюючого персоналу в разі неможливості вжиття інших заходів цивільного захисту під час виникнення надзвичайних ситуацій. Для практичного вирішення цього питання на підприємствах створюються об’єктові евакуаційні комісії, які є органами управління процесом евакуації, що проводиться на об’єкті у випадку прийняття рішення про проведення евакуації. Персональний склад евакуаційних органів визначається наказами керівників об’єктів.

У статті «Застосування евакуаційних заходів на об’єкті» читайте докладніше:

  1. Хто має право видавати наказ про створення евакуаційної комісії
  2. На кого покладено відповідальність за планування, організацію та проведення заходів із евакуації працівників об’єкта
  3. Правила поведінки в захисних спорудах.

Евакуаційна комісія (далі — ЕК) створюється з метою проведення заходів з організованого вивезення (виведення) працівників і майна із району постійного розташування об’єкта і розміщення їх в безпечному районі (місці) у разі прийняття рішення про їх евакуацію під час виникнення або загрози виникнення надзвичайної ситуації техногенного, природного та воєнного характеру.
Підставою для практичного здійснення заходів з евакуації є фактичні показники стану наявної обстановки у разі виникнення надзвичайної ситуації та відповідне рішення про необхідність їх проведення.

ЕК утворюється згідно з наказом керівника підприємства.
Основними завданнями ЕК є планування і практичне виконання евакуаційних заходів щодо організованого вивезення (виведення пішки) працівників об’єкта та членів їх сімей із районів (зон) можливого впливу наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного, екологічного та воєнного характеру і розміщення в безпечному районі (місці) у разі виникнення безпосередньої загрози їх життю або заподіяння шкоди здоров’ю

Евакуаційна комісія відповідно до покладених на неї завдань:
• розробляє план евакуації працівників, членів їх сімей, документів та майна у безпечний район розміщення об’єкта і організує здійснення евакуаційних заходів у разі виникнення надзвичайних ситуацій;
• складає і регулярно коригує списки на евакуацію працівників та членів їх сімей;

Повна версія статті — в рубриці «Пожежна безпека на підприємстві» журналу «Охорона праці і пожежна безпека» №8, 2018.
Автор — Анатолій Рожков, експерт з питань пожежної і техногенної безпеки

Переконайтеся, що ви передплатили журнал і вся необхідна інформація є під рукою!Розсилка новин