Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Які нещасні випадки підлягають спеціальному розслідуванню?

Відповідно пункту 10 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337, який діє з 1 липня 2019 року, спеціальному розслідуванню підлягають:

  • нещасні випадки із смертельними наслідками;
  • групові нещасні випадки;
  • випадки смерті працівників під час виконання ними трудових (посадових) обов’язків;
  • гострі професійні захворювання (отруєння), що призвели до тяжких чи смертельних наслідків;
  • нещасні випадки, факт настання яких встановлено у судовому порядку, а підприємство (установа, організація), на якому вони сталися, ліквідовано без правонаступника;
  • нещасні випадки, що спричинили тяжкі наслідки, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого;
  • випадки зникнення працівника під час виконання трудових (посадових) обов’язків;
  • нещасні випадки з особами, які працюють на умовах цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, фізичними особами — підприємцями, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, членами фермерського господарства;
  • нещасні випадки, що сталися з особами, фактично допущеними до роботи без оформлення трудового договору (контракту).

Факт перебування потерпілого у трудових відносинах з роботодавцем, якщо працівник фактично допущений до роботи без оформлення трудового договору (контракту), встановлюється посадовими особами Держпраці або її територіального органу чи у судовому порядку.

Розслідування нещасних випадків, що спричинили тяжкі наслідки, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого, може проводитися комісією підприємства (установи, організації) у разі надання територіальним органом Держпраці письмового доручення роботодавцю протягом наступного робочого дня після отримання повідомлення про нещасний випадок.

Віднесення нещасних випадків до таких, що спричинили тяжкі наслідки, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого, здійснюється на підставі висновку про ступінь тяжкості травми згідно з Класифікатором розподілу травм за ступенем тяжкості, затвердженим МОЗ.

Детально про тему розслідувань нещасних випадків ви можете дізнатися на Форумі «Безпека праці — 2020», що відбудеться 2 квітня 2020 р. в Міжнародному Виставковому Центрі. Спікером форуму стане постійний експерт журналу, автор спецвипуску «Нещасні випадки. Розслідуємо за новим порядком» Володимир Дрозд, який керує відділом охорони праці в 4-тисячному колективі підприємства, у структурних підрозділах якого виконується 67 видів робіт підвищеної небезпеки.
Ви отримаєте не тільки коментарі з урахуванням досвіду проведених розслідувань, але й зразки готових документів, які, маємо надію, допоможуть як тим, хто лише розпочинає свій шлях у вирішенні питань охорони праці, так і досвідченим фахівцям. Ви зможете не лише почути нову інформацію, а й задати запитання автору особисто, поспілкуватися, розглянути тему на конкретних випадках та отримати підказки і поради.

Спілкування у колі професіоналів — неоціненний досвід та допомога в роботі.

І пам’ятайте! Попереджати — значить захищати!
Бережіть життя та здоров’я своїх працівників. Будьте лідером безпеки.

Джерело: Управління ДержпраціРозсилка новин