Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Як підтримувати тиск в нормі?

Понад 12 мільйонів українців страждають від підвищення артеріального тиску. Високий тиск без належного лікування може призвести до інфаркту, інсульту, ниркової чи серцевої недостатності, погіршення зору, проблем із потенцією, пам'яттю, а також до передчасного старіння і зменшення тривалості життя.

Для більшості людей нормальними вважаються всі показники артеріального тиску, які не перевищують140/90.

Для профілактики гіпертензії лікар-кардіолог радить дотримуватись простих правил:

  • Відмовтесь від куріння. Пам'ятайте, що навіть одна сигарета нанесе незворотної шкоди вашим судинам.
  • Регуляно займайтесь спортом. Рекомендуємо тренуватись щонайменше 3 рази на тиждень по 45 хвилин. Під час тренувань дуже важливо контролювати свій пульс (для цього підійдуть будь-які гаджети — пульсометри, розумні годинники тощо). Для початку розрахуйте максимальний пульс для вашого серця за формулою 220 мінус ваш вік. Тобто, якщо вам 35, то максимальна частота серцевих скорочень (ЧСС) для вас буде становити 185 ударів за хвилину. Раимо вам проходити тренування у межах пульсу від 60 до 85% від максимального ЧСС.
  • Підтримуйте нормальну масу тіла. Важливими для профілактики гіпертонії та всіх серцево-судинних захворювань, а також при діабеті є два показники — індекс маси тіла (ІМТ) та окружність талії. Останній показник не має перевищувати у чоловіків 102 см, а у жінок — 85. ІМТ ж має бути нижчим за 25.

Розрахувати його кожен може за простою формулою: ІМТ = МАСА в кг/зріст в квадраті в метрах. Наприклад, розрахунок для людини масою 80 кг і з ростом 180 см: ІМТ = 80/ 1.8×1.8=24,7.

  • Їжте менше солі. За рекомендаціями ВООЗ, споживання солі за добу не має перевищувати 5 г (1 чайна ложка). Особливу увагу треба приділяти продуктам, що мають «приховану» сіль: ковбаса, копченості, готові соуси тощо.
  • Відмовтесь від алкоголю. Чим більше алкоголю ви вживаєте, тим більший ризик підвищення тиску. За останніми даними ВООЗ, безпечної дози алкоголю не існує.

Дотримуйтесь цих кроків і будьте здорові!

Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека» за матеріалами прес-служби МОЗ

Завжди актуальні матеріали в журналі
«Охорона праці і пожежна безпека»
Придбати видання


 

Розсилка новин