Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Відповіді на актуальні питання по COVID-19

Які алгоритм і тактика ведення контактних осіб?

30 січня 2020 року було отримано рекомендації щодо алгоритму і тактики ведення контактних осіб від Європейського центру з профілактики та контролю захворювань (ЄЦПКЗ). Згідно з цим алгоритмом, ті особи, які не мали близького контакту з новим коронавірусом, зокрема пасажири, що прибули з епідеміологічно неблагополучних районів, не підлягають спеціальному медичному спостереженню. Їм рекомендовано самостійні нагляд і термометрію протягом 14 днів з моменту останнього можливого контакту з новим коронавірусом. Ці заходи може бути припинено, якщо у них відсутні симптоми ГРВІ. Якщо температура підвищується, таким особам рекомендовано надягнути захисну маску і звернутися до лікаря. Згідно з рекомендаціями ВООЗ і ЄЦПКЗ розрізняють два можливі типи контакту: — високого ризику; — низького ризику.

Хто має забезпечувати медичних працівників засобами індивідуального захисту?

Лікувальний заклад, в якому вони працюють. Згідно із наказом Міністерства соціальної політики «Про затвердження Мінімальних вимог безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці» від 29.11.2018 р. № 1804, пункт 1, розділ 2.

Які дезінфекційні розчини ефективні проти вірусу SARS-CoV-2?

Для дезінфекції в осередках забруднення новим коронавірусом, який спричиняє захворювання COVID-19, рекомендовано використовувати дезінфекційні засоби зі специфічною активністю проти РНК-вмісних ліпофільних вірусів. Вона визначається під час державної реєстрації дезінфекційного засобу. Слід дотримуватись концентрації дезінфекційного засобу та часу експозиції, які рекомендовані виробником. Проти коронавірусу SARS-CoV-2 ефективні хлоровмісні засоби, перекис водню та дезінфекційні засоби із вмістом спирту не менше 60%.

Кого в закладах охорони здоров’я слід забезпечувати респіраторами в першу чергу?

Респіратори класу захисту FFP2 та вище в лікувальному закладі, який надає медичну допомогу хворим на COVID-19, повинні використовувати медичні працівники, що залучені до аерозоль-генеруючих процедур: співробітники реанімаційних відділень, палат інтенсивної терапії. Відповідно до наказу МОЗ України «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)» від 28.03.2020 р. № 722.

Чи ефективні УФ-лампи для дезінфекції приміщень, де перебували хворі на COVID-19?

Використання екранованих УФ-опромінювачів ефективне для знезараження повітря під час інфекційних захворювань, які передаються повітряним шляхом. Вірус SARS-CoV-2 міститься в доволі великих краплях слизу, що їх виділяє під час чхання та кашлю хвора людина та які не перебувають у повітрі тривалий час. Тому знезараження повітря за допомогою екранованих УФ-опромінювачів не впливає на передавання SARS-CoV-2. Відкриті УФ-опромінювачі можна використовувати виключно як додатковий метод, після обробки поверхонь дезінфекційними розчинами.

Яким вимогам мають відповідати засоби індивідуального захисту (ЗІЗ)?

Костюм біобезпеки (ДСТУ EN 14126:2008 та бажано ДСТУ EN 13034:2017, ДСТУ EN 14605:2017), халат ізоляційний медичний одноразовий (ДСТУ EN 14126:2008 та бажано ДСТУ EN 13034:2017, ДСТУ EN 14605:2017), хірургічні маски (ДСТУ EN 14683:2014), респіратори класу захисту FFP2 та вище (ДСТУ EN 149:2017, Технічний регламент засобів індивідуального захисту, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2008 року № 761, ISO 9001, ISO 13485), захисні окуляри (ДСТУ EN 166:2017), захисний щиток (ДСТУ EN 166:2017), рукавички неопудрені з нітрилу (ДСТУ EN 455-1:2014, ДСТУ EN 16523-1:2018).

Джерело: Управління Держпраці



Розсилка новин