...

Щодо пожежної та техногенної безпеки на виборчих дільницях


Щодо пожежної та техногенної безпеки на виборчих дільницях

Незабаром, 31 березня 2019 року в нашій державі відбудуться вибори Президента України. На Тернопільщині розпочнуть роботу 1182 виборчих дільниці в 5 виборчих округах. Більшість дільниць діятимуть в загальноосвітніх та спортивних школах, будинках культури, ВУЗах, лікарнях та інших приміщеннях, розташованих в будівлях з масовим перебуванням людей.

З метою забезпечення техногенної та пожежної безпеки на виборчих дільницях керівники об’єктів, де розташовуватимуться виборчі дільниці та голови виборчих дільниць (комісій) повинні вже зараз подбати про виконання заходів цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки й організувати їх дотримання під час проведення голосування.

На що ж саме слід звернути першочергову увагу?

З усіма членами виборчих комісій та працівниками об’єкту слід провести інструктажі по дотриманню вимог пожежної і техногенної безпеки та дій на випадок пожежі. На видних місцях необхідно розмістити знаки пожежної безпеки, пам’ятки, інструкції, плани (схеми) евакуації людей та матеріальних цінностей з будівлі на випадок пожежі, чи іншої надзвичайної події, ознайомивши з ними членів виборчої комісії та персонал об’єкту.

Перевірте евакуаційні шляхи та виходи: сходові клітки, евакуаційні виходи, проходи, коридори, тамбури необхідно утримувати вільними, нічим не захаращеними. Всі двері евакуаційних виходів мають відчинятися в напрямку виходу людей з приміщення та замикатися лише на внутрішні запори, які легко відмикаються зсередини. Килими та килимові доріжки у приміщеннях повинні бути міцно прикріплені до підлоги, а застосування тих, що виготовлені з синтетичних матеріалів, взагалі не допускається. Дерев’яні конструкції покриття будівель слід піддати вогнезахисній обробці. На вікнах виборчих дільниць забороняється встановлювати глухі грати. Якщо ж вони є, то їх треба відчинити або зняти. Якщо виборча дільниця має один евакуаційний вихід або розташована вище другого поверху, то не можна, щоб в ній одночасно перебувало більше 50-ти осіб.

Необхідно перевірити й привести у належний протипожежний стан систем опалення, газового та електрогосподарства. У печах і димарях не повинно бути тріщин, а розділки та відступи від них до спалимих конструкцій будівель повинні відповідати протипожежним нормам. Ні в якому разі неможна розташовувати меблі, інші горючі речі чи матеріали на відстані ближче 0,5 м до обігрівальних приладів. Провести заміри опору ізоляції електромереж. Заборонено користуватися електронагрівальними приладами (кип’ятильниками, електрочайниками, прасками, електроплитками і т.ін.), пошкодженими і саморобними електроприладами, чи з відкритими нагрівальними елементами, а також використовувати замість стандартних електрозапобіжників так звані «жучки». Категорично забороняється застосовувати для освітлення свічки, гасові лампи та інші джерела відкритого вогню.

У випадку аварійного відключення струму, обслуговуючий персонал дільниці повинен бути забезпечений акумуляторними або ручними електричними ліхтарями. Виборчі дільниці повинні мати справні системи пожежної сигналізації, пожежегасіння, протидимного захисту та оповіщення.

На випадок пожежі або іншої надзвичайної події, у приміщеннях необхідно розмістити сертифіковані вогнегасники, телефонний зв’язок із зазначенням номеру виклику оперативно-рятувальної служби – «101», а також визначити порядок оповіщення людей та довести його до всіх осіб, що задіяні на виборчій дільниці. На об’єкті слід провести перевірку справності систем внутрішнього (пожежні крани) та зовнішнього (гідранти, водойми, ін.) протипожежного водопостачання, шляхом пуску води. Під час голосування виборців, потрібно організувати чергування членів добровільної пожежної дружини або задіяти працівників місцевої пожежної команди. Особи, яких призначено відповідальними за забезпечення пожежної безпеки, перед початком та після закінчення роботи виборчої дільниці зобов’язані ретельно оглянути приміщення та переконатися у повному виконанні протипожежних вимог.

При перших ознаках пожежі чи іншої надзвичайної події, насамперед необхідно негайно повідомити про це оперативно-рятувальну службу за номером телефону «101» та без паніки швидко евакуювати з будівлі людей, документи й матеріальні цінності. У випадку пожежі, потрібно забезпечити її гасіння за допомогою первинних засобів пожежегасіння. В разі виявлення невідомих, або підозрілих предметів або речовин, ні в якому разі не можна чіпати їх руками та переносити. За допомогою палиць, мотузки та яскравої тканини слід позначити місце небезпечної знахідки і не допускати до нього сторонніх осіб. Членів виборчих дільниць слід забезпечити засобами індивідуального захисту органів дихання та засобами надання першої медичної допомоги.

Щоб заздалегідь виявити недоліки та мати можливість їх вчасно усунути, слід звертатися за консультаціями до місцевих підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Пам’ятайте, що навіть незначні порушення заходів техногенної чи пожежної безпеки можуть поставити під загрозу не тільки важливі документи, але й життя багатьох людей!

Джерело: прес-центр ГУ ДСНС України у Тернопільській області

 

Матеріали до теми


Колектив Держпраці у Сумській області пройшов навчання щодо правил пожежної та мінної безпеки
Управління інспекційної діяльності у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Держпраці з метою проведення навчання з питань пожежної та мінної безпеки ...
Уникаємо електропожеж: про ефективність спеціальних вогнегасників для електроустаткування
Технології стають необхідним елементом нашого повсякденного життя, важливою стає розмова про безпеку, особливо коли йдеться про ризик електропожеж. З кожним ...