Пристібатися всім обов’язково або штраф 850 гривень: зареєстровано новий законопроект


Пристібатися всім обов’язково або штраф 850 гривень: зареєстровано новий законопроект

Можна врятувати 630 життів щороку – заявляють автори законопроекту, який посилює відповідальність за непристебнутий ремінь безпеки в машині.

Експерти Центру демократії та верховенства права в рамках адвокаційної кампанії «За безпечні дороги» розробили законопроект, покликаний посилити відповідальність за ігнорування ременів безпеки водієм та пасажирами на всіх місцях у авто, включаючи пасажирів позаду, підвищити штраф за таке порушення до 850 гривень.

Відповідний проект закону №8492 «Про внесення змін до статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо зниження смертності та травматизму на дорогах України шляхом збільшення рівня користування ременями безпеки та мотошоломами)» був зареєстрований 18 червня.

За  дослідженнями кампанії «За безпечні дороги» в Україні рівень користування ременями безпеки є одним із найнижчих у Європі, говорить Олеся Холопік, координаторка кампанії. «Він становить 15% — лише у 15% випадків водій користується ременем безпеки.  Якщо говорити про пасажирів, рівень користування ще нижчий.

Ремінь безпеки – це один із тих пасивних засобів безпеки на дорогах, які щоденно можуть рятувати життя та зберігати здоров’я українців». Зараз штраф за нехтування пасками безпеки та мотошоломів становить три неоподатковані мінімуми – 51 гривню. «Держава ніби дає сигнал водіям: це порушення незначне — можете порушувати. Це створює в водіїв хибне уявлення, що пристібатись – це не обов’язково. Одна з цілей законопроекту про підвищення відповідальності – зміна поведінки учасників дорожнього руху».

Джерело: Громадське радіо

Матеріали до теми


Рекомендації щодо перевірки медичного висновку тимчасової непрацездатності та е-лікарняного
Медичний висновок тимчасової непрацездатності (МВТН) та е-лікарняний — це два різні цифрові документи. МВТН — електронний документ, що формується в ...
Як працівника допустити до робіт підвищеної небезпеки: 9 кроків
Робота підвищеної небезпеки та кримінальна відповідальність Алгоритм допуску працівника до роботи підвищеної небезпеки Зразки документів для організації безпечної роботи   ...
Важливі моменти під час встановлення генератора
Генератори забезпечують надійне електроживлення, яке фактично обмежується лише запасом палива для роботи пристрою. Подібну техніку часто використовують у аварійних випадках, ...