Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Проміжки в безперервній роботі та відпочинку водіїв автобусів змінять

Мінінфраструктури розробило проект змін до Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів (наказ Мінтрансу від 07.06.2010 р. № 340).

Як йдеться в Пояснювальній записці до документа, суб’єкти господарювання, як і самі водії, стикаються із труднощами під час складання оптимальних графіків роботи водіїв, що сприяє приховуванню реального обліку робочого часу водія, його офіційної оплати та, відповідно, ухиленню від податків.

Серед пропонованих змін:

 1. До робочого часу водія включать час, коли водій не зобов’язаний перебувати на робочому місці, але має залишатися на зв’язку, бути готовим відповісти на будь-який виклик і почати чи відновити рух або виконувати іншу роботу; час присутності на робочому місці водія, коли він не керує транспортом, при направленні в рейс двох водіїв на транспорті, обладнаному спальним місцем.
   
 2. Протягом тижня має бути не менше одного вихідного дня.
   
 3. Час охорони транспорту з вантажем або без нього, а також час присутності на робочому місці водія, коли він не керує транспортом, при направленні у рейс двох водіїв, зарахують водію в розмірі 100% робочого часу.
   
 4. Змінний період керування водія, включаючи надурочні роботи, не повинен буде перевищувати 10 годин, але не частіше двох разів на тиждень.
   
 5. За підсумкового обліку робочого часу тривалість часу керування не повинна буде перевищувати 56 годин на тиждень та 90 годин протягом двох тижнів.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОНРозсилка новин