Почав діяти новий порядок направлення застрахованих осіб на лікування за кошти Фонду соціального страхування України


Почав діяти новий порядок направлення застрахованих осіб на лікування за кошти Фонду соціального страхування України

01 січня 2018 року набирав чинності «порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України» (далі – Порядок), затверджений постановою правління Фонду соціального страхування України від 13 липня 2017 року № 39, погоджений Міністерством охорони здоров’я України 23 серпня 2017 року  за № 3.14-19/1146-17/22760.

Порядком запроваджено новий механізм забезпечення застрахованих осіб соціальними послугами з лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм. А саме, застрахована особа або член її сім’ї (дитина в супроводі одного із застрахованих батьків, або застрахованої особи, яка їх змінює (опікуна, піклувальника) може направлятись до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за її вибором відповідно до медичних показань визначеного профілю медичної реабілітації за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) закладу охорони здоров’я, де перебуває зазначена особа на стаціонарному лікуванні.

Застрахована особа з порушенням перебігу вагітності може направлятися в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу безпосередньо із жіночої консультації.

Застрахована особа, яка брала участь в АТО, має право на лікування ( у супроводі членів сім’ї: чоловік/дружина, неповнолітні діти) за профілем медико-психологічна реабілітація за рахунок коштів Фонду один раз після демобілізації за наявності відповідних медичних показань.

Порядком визначені наступні профілі медичної реабілітації:

– нейрореабілітація: підгострий період інсультів, черепно-мозкових травм;

– м’язово-скелетна реабілітація: підгострий період ортопедичних, травмологічних операцій, ревматологічних захворювань, опіків;

– кардіо-пульмонарна реабілітація: підгострий період інфаркта міокарда, стан після пролікованої стенокардії, після операцій на серці; підгострий період захворювань легень після операцій на легенях (в т.ч. гнійних процесів не туберкульозного характеру); цукровий діабет

– медико-психологічна реабілітація учасників АТО: порушення адаптації, розлади сну, розлади пов’язані із споживанням їжі, соматоформні розлади, неврастенія;

– реабілітація після оперативних втручань на органи зору: підгострий період після операцій на органах зору;

– реабілітація при порушенні перебігу вагітності : ускладнена вагітність;

– інша (соматична) реабілітація: підгострий період після операцій на органах травлення, сечостатевої системи (видалення каменів з нирок і сечових шляхів), підгострий період після операцій на жіночих статевих органах.

На реабілітацію направляються пацієнти після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності. Медична реабілітацію спрямована на відновлення здоров’я працюючої особи та повернення її до суспільно–корисної праці, запобігання ускладнень та зменшення витрат на допомогу по тимчасовій непрацездатності.

Постановою правління Фонду соціального страхування України від 14.12.2017 № 71 затверджені граничні розміри витрат на відшкодування вартості одного ліжко-дня лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу для застрахованої особи або члена її сім’ї (дитини в супроводі одного із застрахованих батьків, або застрахованої особи, яка їх змінює (опікуна, піклувальника) на 2018 рік – 600 грн (з ПДВ), для супроводжуючої особи – 420 грн (з ПДВ).

Наказом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від 28.12.2017 № 317-ос затверджений Перелік санаторно-курортних закладів у розрізі медичної реабілітації для відшкодування витрат за надані застрахованим особам послуги із реабілітаційного лікування, який оприлюднено на офіційному веб-сайті Фонду соціального страхування України.

09 січня 2018 року представники всіх відділень управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області прийняли участь семінарі-презентації нового програмного забезпечення, яке має оптимізувати роботу щодо укладення тристоронніх договорів на лікування застрахованих осіб після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів, складання звітності за результатами проведеного відновлювального лікування.

Першими долучилися до роботи з направлення хворих на лікування в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів працівники Обухівського, Ірпінського, Васильківського, Бориспільського відділень управління виконавчої дирекції Фонду у Київській області.

Досвід роботи за новим Порядком направлення застрахованих осіб після перенесених захворювань і травм у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів для отримання послуг з лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України акумулюється у відділі медичних та соціальних послуг управління виконавчої дирекції Фонду у Київській області та поширюється на решту відокремлених підрозділів управління.

Джерело: : редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека»
за матеріалами Фонду соціального страхування України

Завжди актуальні матеріали в журналі
«Охорона праці і пожежна безпека»
Придбати видання