Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин
Законодавство

Очікуються зміни у дозвільній системі небезпечних виробництв

Мінсоцполітики оприлюднило для обговорення проект наказу, що вносить зміни до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 №1107.

Проектом передбачено дворівневе надання дозволів. Державна служба з питань праці (Держпраці) надаватиме дозволи на найбільш небезпечні та відповідальні види робіт, що потребують специфічнго обладнання, пов'язаних із вибухопожежонебезпечними речовинами, утилізацією зброї та боєприпасів, гірничошахтними роботами, пасажирськими канатними дорогами, атракціонами підвищеної небезпеки. Окрім того, Держпраці видаватиме дозволи на машини і механізми для буріння та ремонту свердловин, ковальсько-пресове устаткування, обладнання та елементи магістральних трубопроводів, біохімічних, нафтагазових виробництв та низки інших.

Вичерпний список згаданого устаткування міститься в оновлених переліках. На все інше обладнання, використання якого потребує спеціального дозволу, поширюватиметься компетенція територіальних органів Держпраці.

Строк дії дозволу на виконання робіт, як і раніше, становитиме 5 років. Якщо під час строку дії дозволу його умови не порушувались, строк продовжується на наступні п'ять років на підставі заяви та оригіналу дозволу.

Джерело: ligazakon.netРозсилка новин