Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Які документи потрібні для проведення піскоструминних робіт?

ПІДПИСАТИСЯ НА РОЗСИЛКУ НОВИН

Ви ще не отримуєте професійні новини від нашого порталу
для спеціалістів з охорони праці і пожежної безпеки?

Ми надсилаємо нашим відвідувачам корисні та цікаві статті
й актуальні новини. Абсолютно безкоштовно та без спаму.

Долучайтеся до кола найкращих професіоналів!

ФОП займається піскоструминними роботами, має піскоструминну установку (250 л) і компресор (макс. тиск повітря 1 МПа). Які документи він повинен мати, щоб здійснювати таку діяльність?

Відповідно до ч. 3 п. 1.1.3 Правил будови та безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском (НПАОП 0.00-1.07-87), вимоги цього документа не поширюються на посудини та балони місткістю в 0,025 м³ (25 літрів), у яких добуток тиску в МПа (кгс/см²) на місткість в м³ (літрах) не перевищує 0,02 (200). У вашому випадку піскоструминна установка підпадає під дію НПАОП 0.00-1.07-87, оскільки добуток тиску в МПа на місткість в м³ дорівнює 0,25.

Відповідно до ч. 1 п. 6.2.2 НПАОП 0.00-1.07-87, не підлягають реєстрації в органах Держпраці «посудини 1-ї групи, що працюють при температурі не вище 200 °С, в яких добуток тиску в МПа (кгс/см²) на місткість в м³ (літрах) не перевищує 0,05 (500), а також посудини 2, 3 і 4-ї груп, що працюють при зазначеній вище температурі, в яких добуток тиску в МПа (кгс/см²) на міст­кість в м³ (літрах) не перевищує 1 (10 000)». Відповідно до Таблиці 5 НПАОП 0.00-1.07-87, піскоструминна установка, описана читачем, не відноситься до групи 1, тобто не підлягає реєстрації в органах Держпраці.

Відповідно до п. 17 додатка 3; п. 2 додатка 2 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26 жовтня 2011 р. № 1107, роботодавець повинен отримувати Дозвіл від органів Держпраці на «монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкцію» «посудини, що працює під тиском понад 0,05 МПа» (на безпосередню експлуатацію посудини, що працює під тиском понад 0,05 МПа Дозвіл не потрібний). Тобто якщо роботодавець здійснює технічне обслуговування «посудини, що працює під тиском понад 0,05 МПа», то роботодавець повинен отримати Дозвіл від Держпраці.

Микола Федоренко, головний державний інспектор Головного управління Держпраці України в Київській обл. 

Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

Придбати журнал із додатком
Придбати електронний журнал «Охорона праці і пожежна безпека»
Придбати вигідний комплект видань