Визнання нещасного випадку пов’язаним з виробництвом


Визнання нещасного випадку пов’язаним з виробництвом

На підставі ч. 2 п. 15 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. № 1232 (далі — Порядок № 1232), нещасний випадок вражається пов’язаним з виробництвом, коли він стався у робочий час, на території підприємства та під час проведення робіт в інтересах підприємства. Зазначений вище пункт Порядку № 1232 є підставою для пов’язання з виробництвом і нещасного випадку з П.

Слід зазначити, що розслідування нещасного випадку має бути направлено на визначення об’єктивних причин настання нещасного випадку та розроблення заходів щодо запобігання подібних нещасних випадків у майбутньому. При цьому, основна причина нещасного випадку — безпосередня причина, в результаті якої стався нещасний випадок, а супутні причини — причини, які можуть сприяти та наближати момент настання нещасного випадку, ускладнювати його наслідки, але не виключають його.

Основна причина нещасного випадку з П. пов’язана з використанням підручних матеріалів (розташованих у два яруси палетів) як засобу підмощування для проведення вантажно-розвантажувальних робіт на висоті, що заборонено нормативними документами. Перебування П. у стані легкого алкогольного сп’яніння однозначно не може бути основною причиною нещасного випадку, а лише може сприяти його настанню.

Одним із заходів щодо запобігання настання нещасного випадку має бути розроблення організаційно-технічних заходів безпечного проведення вантажно-розвантажувальних робіт з розташованих на висоті палет (умови безпечного проведення цієї технологічної операції в обов’язковому порядку має бути вирішено у виробничому процесі).

Матеріал надано редакцією журналу «Охорона праці і пожежна безпека»