Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Оплата листка непрацездатності за невиробничою травмою

Що є підставою для оплати працівникові листка непрацездатності, виданого через отримання травми в побуті?

Відповідно до ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», підставою для оплати потерпілому страхових витрат на медичну допомогу, проведення медичної, професійної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат є акт розслідування нещасного випадку або акт розслідування професійного захворювання (отруєння) за встановленими формами (визначеними порядком, затвердженим Кабінетом Міністрів України).

Кабінетом Міністрів України затверджено такі нормативні документи, які визначають порядок розслідування:
– Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. № 1232;
– Порядок розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2001 р. № 270.

Оскільки Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» не вказує конкретну форму акта розслідування нещасного випадку, то підставою для оплати потерпілому страхових витрат може бути як акт за формою Н-5, так й акт за формою НТ.

Микола Федоренко, головний державний інспектор Головного управління Держпраці України в Київській області

Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»

Придбати журнал із додатком
Придбати електронний журнал «Охорона праці і пожежна безпека»
Придбати вигідний комплект видань

Усі видання з охорони праці

Розсилка новин