Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Непорозуміння під час визначення ступеня тяжкості виробничої травми. Як діяти?

ПІДПИСАТИСЯ НА РОЗСИЛКУ НОВИН

Ви ще не отримуєте професійні новини від нашого порталу
для спеціалістів з охорони праці і пожежної безпеки?

Ми надсилаємо нашим відвідувачам корисні та цікаві статті
й актуальні новини. Абсолютно безкоштовно та без спаму.

Долучайтеся до кола найкращих професіоналів!

У роботодавців часто виникають непорозуміння під час визначення ступеня тяжкості виробничої травми при нещасному випадку, особливо враховуючи те, що зробити це треба протягом трьох годин.

У пункті 37 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1232 (далі — Порядок) визначено, що роботодавець зобов’язаний протягом однієї години повідомити з використанням засобів зв’язку та протягом трьох годин подати на паперовому носії повідомлення про нещасний випадок, що спричинив тяжкі наслідки. А от лікувально-профілактичний заклад (далі — ЛПЗ), до якого роботодавець подає запит, відповідно до вимог пункту 9 Порядку може готувати висновок про ступінь тяжкості травми протягом однієї доби з моменту одержання запиту.

Таким чином, роботодавець опиняється перед вибором — надавати повідомлення до Головного управління Держпраці чи ні, якщо він не впевнений у тяжкості травми, та не отримав висновок від ЛПЗ.

Що ж робити у таких випадках?

1. Подати запит щодо ступеня тяжкості травми одразу за доставкою потерпілого до ЛПЗ  (до утворення комісії з проведення розслідування нещасного випадку).
2. Якщо потерпілий отримав травму, яка призвели до тяжких наслідків, згідно з Класифікатором розподілу травм за ступенем тяжкості, затвердженим наказом МОЗ України 4 липня 2007 року № 370 У роботодавця не повинно виникати сумнівів щодо надання відповідного повідомлення.
Це стосується травм, пов’язаних із:
— втратою зору, слуху, мови;
— втратою якого-небудь органа або повна втрата його функції (при цьому втрата найважливішої у функціональному відношенні частини кінцівки (кисті або стопи) прирівнюють до втрати руки або ноги);
— психічними розладами;
— втратою репродуктивної здатності;
— невиправним понівеченням обличчя.
3. Організувати проведення розслідування, якщо травми, отриманої потерпілим немає в переліку.
4. Надіслати повідомлення, якщо у висновку ЛПЗ вказано, що травма відноситься до категорії тяжких. В розділі 12 «Причина несвоєчасної передачі інформації» зазначити: «Встановлення ступені тяжкості травми відповідно до отриманого висновку про ступінь тяжкості травми від ЛПЗ (вказати дату)».
Повідомлення надати до Головного управління з супроводжувальним листом, у якому зазначити номер наказу (дата) про утворення комісії з розслідування даного випадку та додати копію запита до ЛПЗ та копію висновку про ступінь тяжкості травми.

Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

Придбати журнал із додатком
Придбати електронний журнал «Охорона праці і пожежна безпека»
Придбати вигідний комплект видань