Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

КОНСУЛЬТАЦІЇ

ПІДПИСАТИСЯ НА РОЗСИЛКУ НОВИН

Ви ще не отримуєте професійні новини від нашого порталу
для спеціалістів з охорони праці і пожежної безпеки?

Ми надсилаємо нашим відвідувачам корисні та цікаві статті
й актуальні новини. Абсолютно безкоштовно та без спаму.

Долучайтеся до кола найкращих професіоналів!

Чи підпадають під дію пунктів 1.2, 1.7 Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів та п. 11 постанови КМУ «Про обов’язковий профілактичний наркологічний огляд і порядок його проведення» від 6 листопада 1997 р. № 1238 комірники, які у своїй роботі використовують електричні рухомі візки та управляють ними, знаходячись на землі і тримаючись руками за ручку важеля? Потрібно оформляти медичну довідку щодо придатності до керування транспортним засобом чи буде достатнім для нашого комірника висновок медкомісії в медичній довідці про проходження медогляду...
Наше підприємство бажає взяти на роботу особу (водія-кур’єра) за договором підряду для розвезення поштових відправлень на автомобілі підприємства. Автомобіль буде зберігатися на стоянці підприємства. Чи потрібно з цією особою проводити інструктажі з охорони праці: вступний, первинний, повторний та інші, первинне, щорічне навчання та перевірку знань з нормативних актів охорони праці, щоденний медичний огляд перед виїздом на маршрут?
На предприятии эксплуатируются ручные гидравлические тележки. При проверке инспектор сказал, что ручная гидравлическая тележка — это подъемник, и он должен проходить испытания 1 раз в год. Нужно ли проводить такие испытания? Какой порядок их прохождения?
До устатковання підвищеної небезпеки відноситься технологічне обладнання деревообробної промисловості. Який документ визначає, яке саме? Наприклад, свердлильний верстат — це обладнання підвищеної небезпеки? Чи ним є лише обладнання для хімічної переробки деревини?
Нужно ли проводить инструктаж по охране труда при переводе сотрудника с одной должности на другую, когда условия труда не меняются? Например, при переводе продавца-консультанта на должность заместителя управляющего магазином в конкретном магазине?
Чи буде порушенням КЗпП України встановлення для сторожів організації режиму робочого часу згідно з нижченаведеним графіком (доба через три), якщо ініціативу встановлення такого режиму праці викладено в колективній заяві сторожів? Графік подано в скороченому вигляді, без підписів та затвердження. Обліковий період згідно колдоговору один рік, тому в цьому місяці норму часу не дотримано. В організації встановлено чотириденний робочий тиждень, тому у всі вихідні дні сторожі працюють по 24 години, в робочі дні тривалість зміни сторожа може бути 16 год., 18 год. або 20 год....
В торговому приміщенні нашого магазину двічі на місяць змінюються рекламні вивіски, які знаходяться під стелею. Рекламні вивіски замінює персонал магазину: під наглядом директора за допомогою металевої стрем’янки продавець-консультант вішає нові плакати під стелю і знімає старі. Роботи виконуються з сьомого щабля металевої стрем’янки, а це вже 1,45 м, тобто більше 1,30 м, що є роботою на висоті. Чи буде достатньо у цьому випадку інструктажу з охорони праці під час виконання робіт на висоті, який проведе директор магазину продавцю-консультанту, що виконує роботи із заміни рекламної вивіски, чи...
У липні минулого року було видано наказ про результати атестації робочих місць за умовами праці. Але в наказі назви посад не відповідали Класифікатору професій. У липні ми попередили працівників про результати атестації. З жовтня перейменували назви посад у відповідність до КП та ввели доплати за шкідливі умови праці. В трудові книжки вноситься запис про проведення атестації робочих місць за умовами праці. Але який наказ вказувати як підставу: первинний за липень із «невірними» назвами посад чи за жовтень із перейменованими посадами згідно КП, де також вказано розмір доплати за шкідливі умови...
Яким нормативним документом з охорони праці регламентується наявність на скляному фасаді чи дверях наліпки «Обережно, скло!»? Галина, м. Черкаси
У пункті 74 НПАОП 0.00-3.07-09 в переліку одягу для водія навантажувача під назвою «жилет» мається на увазі світловідбивний жилет чи утеплювальний жилет? Тамара Петрівна, Чернігівська обл.

Сторінки