Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

КОНСУЛЬТАЦІЇ

ПІДПИСАТИСЯ НА РОЗСИЛКУ НОВИН

Ви ще не отримуєте професійні новини від нашого порталу
для спеціалістів з охорони праці і пожежної безпеки?

Ми надсилаємо нашим відвідувачам корисні та цікаві статті
й актуальні новини. Абсолютно безкоштовно та без спаму.

Долучайтеся до кола найкращих професіоналів!

У нашого підприємства є мережа роздрібних магазинів по всій Україні. Головний офіс у Києві, інженер з охорони праці в головному офісі. Процедура вступного інструктажу для працівників магазинів організована так: проведення вступного інструктажу для персоналу магазину покладено на директора магазину. Для директора магазину вступний інструктаж проводить територіальний директор. Територіального директора інструктує інженер з охорони праці. Однак часто трапляються ситуації, коли працівники магазинів переводяться з одного магазину до іншого, а іноді й кілька разів. При цьому магазин, в...
На нашому складі експлуатуються дерев’яні плоскі піддони розміром 800 х 1200 мм. Піддони закуповуються не нові, а б/в, тому ніяких даних про їх приймально-здавальні чи періодичні випробування згідно з вимогами ГОСТ 9078-84 «Поддоны плоские. Общие технические условия» підприємство-постачальник нам не надає. Немає також на ці піддони й інструкцій з експлуатації.Підкажіть, будь ласка, чи можна нам як підприємству, яке закуповує такі б/в піддони для експлуатації у себе на складі, перед введенням їх в експлуатацію провести випробування комісією підприємства відповідно...
На нашому підприємстві механік працює за сумісництвом водієм навантажувача, який проводить зарядку електроштабелерів (підключає їх до зарядного пристрою). Підключення електроштабелерів до зарядного пристрою здійснюють також, крім механіка, ще й водії навантажувачів. Чи потрібно працівникам, а саме водіям навантажувачів та механіку, які проводять зарядку електроштабелерів, видавати ще якісь додаткові засоби захисту, окрім визначених п. 13 НПАОП 60.2-3.06-98 та п. 74 НПАОП 0.00-3.07-09?
Чи передбачена для продавця в магазині непродовольчих товарів безоплатна видача спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту?
В орендованому складському комплексі, в зоні розвантаження товару, нашим комірником проводиться складування та ремонт дерев’яних плоских піддонів євростандарту 1000 × 1200 мм, які використовуються для переміщення вантажів за допомогою електроштабелерів. Чи допустимий ремонт піддонів в зоні проведення розвантаження товару, чи цю зону потрібно якось відгородити чи перенести в окреме приміщення? Які інструкції з охорони праці повинні бути розроблені на підприємстві для організації правильної експлуатації піддонів?
В приміщенні орендованого складу, де нашим персоналом експлуатуються орендовані та власні електроштабелери та електровізки, прямо під стелажним обладнанням біля пожежних рукавів та вогнегасників стоять на піддонах зарядні пристрої для зарядки акумуляторних батарей зазначених вище технологічних транспортних засобів (ТТЗ). В приміщенні складу функціонує загальна вентиляція та система автоматичного пожежогасіння, наявні вогнегасники. Технічне обслуговування ТТЗ проводиться за договором, у спеціальному приміщенні (акумуляторній, яку ми не орендуємо) фірмою, яка надає нам в оренду приміщення та...
Наше підприємство орендує складське приміщення. В ньому знаходяться багатоярусні металеві стелажні системи та пересувається складська транспортна, частина якої орендована у орендодавця, а частина — на балансі нашого підприємства. Водіями техніки є працівники нашого підприємства. Вимогами п. 7.5.3 Правил улаштування та безпечної експлуатації навантажувачів (НПАОП 0.00-1.22-08) пересування транспортної техніки по території підприємства повинно здійснюватися відповідно до встановленої схеми руху транспортних засобів і працівників на території підприємства, на якій повинні бути показані дозволені...
Наш механік щойно пройшов періодичний медогляд. Відповідно до Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичному) медогляду, шкідливими та небезпечними факторами визнано вимушену робочу позу та загальну вібрацію, а також роботу на механічному обладнанні, оскільки він виконує роботи на електроштабелері. В Медичній довідці про проходження періодичного медогляду вказано: «придатний для роботи за професією механік». Чи правомочним є такий медогляд для механіка, який водить електроштабелер? Адже ми готуємо документи для експертизи стану охорони праці, де...
Водію навантажувача згідно з п. 74 НПАОП 0.00-3.07-09 необхідно видати сигнальний жилет. Чи можна його не видавати, якщо у водія на спецодязі в зоні плечей та колін нашиті світловідбивні стрічки?
Інженер з охорони праці порушив питання про проходження бухгалтером нашого підприємства обов’язкового періодичного медичного огляду. Проте особа, уповноважена від трудового колективу, стверджує, що робота бухгалтера не пов’язана з безперервним стеженням за екраном відеотерміналів (дисплеїв) більше 4 годин за 8-годинну зміну, тобто не пов’язана з зорово-напруженою роботою (не підпадає під дію п. 6.2.3 таблиці Додатка 4 до Порядку № 246), мотивуючи це тим, що в посадовій інструкції бухгалтера не зазначається період часу, який бухгалтер проводить за екраном дисплея, а лабораторні дослідження...

Сторінки