Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

КОНСУЛЬТАЦІЇ

ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ

Ви ще не отримуєте професійні новини від нашого порталу
для спеціалістів з охорони праці і пожежної безпеки?

Ми надсилаємо нашим відвідувачам корисні та цікаві статті
й актуальні новини. Абсолютно безкоштовно та без спаму.

Долучайтеся прямо зараз до кола найкращих професіоналів!

Наше підприємство орендує складське приміщення. В ньому знаходяться багатоярусні металеві стелажні системи та пересувається складська транспортна, частина якої орендована у орендодавця, а частина — на балансі нашого підприємства. Водіями техніки є працівники нашого підприємства. Вимогами п. 7.5.3 Правил улаштування та безпечної експлуатації навантажувачів (НПАОП 0.00-1.22-08) пересування транспортної техніки по території підприємства повинно здійснюватися відповідно до встановленої схеми руху транспортних засобів і працівників на території підприємства, на якій повинні бути показані дозволені...
Наш механік щойно пройшов періодичний медогляд. Відповідно до Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичному) медогляду, шкідливими та небезпечними факторами визнано вимушену робочу позу та загальну вібрацію, а також роботу на механічному обладнанні, оскільки він виконує роботи на електроштабелері. В Медичній довідці про проходження періодичного медогляду вказано: «придатний для роботи за професією механік». Чи правомочним є такий медогляд для механіка, який водить електроштабелер? Адже ми готуємо документи для експертизи стану охорони праці, де...
Водію навантажувача згідно з п. 74 НПАОП 0.00-3.07-09 необхідно видати сигнальний жилет. Чи можна його не видавати, якщо у водія на спецодязі в зоні плечей та колін нашиті світловідбивні стрічки?
Інженер з охорони праці порушив питання про проходження бухгалтером нашого підприємства обов’язкового періодичного медичного огляду. Проте особа, уповноважена від трудового колективу, стверджує, що робота бухгалтера не пов’язана з безперервним стеженням за екраном відеотерміналів (дисплеїв) більше 4 годин за 8-годинну зміну, тобто не пов’язана з зорово-напруженою роботою (не підпадає під дію п. 6.2.3 таблиці Додатка 4 до Порядку № 246), мотивуючи це тим, що в посадовій інструкції бухгалтера не зазначається період часу, який бухгалтер проводить за екраном дисплея, а лабораторні дослідження...
Чи підпадають під дію пунктів 1.2, 1.7 Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів та п. 11 постанови КМУ «Про обов’язковий профілактичний наркологічний огляд і порядок його проведення» від 6 листопада 1997 р. № 1238 комірники, які у своїй роботі використовують електричні рухомі візки та управляють ними, знаходячись на землі і тримаючись руками за ручку важеля? Потрібно оформляти медичну довідку щодо придатності до керування транспортним засобом чи буде достатнім для нашого комірника висновок медкомісії в медичній довідці про проходження медогляду...
Наше підприємство бажає взяти на роботу особу (водія-кур’єра) за договором підряду для розвезення поштових відправлень на автомобілі підприємства. Автомобіль буде зберігатися на стоянці підприємства. Чи потрібно з цією особою проводити інструктажі з охорони праці: вступний, первинний, повторний та інші, первинне, щорічне навчання та перевірку знань з нормативних актів охорони праці, щоденний медичний огляд перед виїздом на маршрут?
На предприятии эксплуатируются ручные гидравлические тележки. При проверке инспектор сказал, что ручная гидравлическая тележка — это подъемник, и он должен проходить испытания 1 раз в год. Нужно ли проводить такие испытания? Какой порядок их прохождения?
До устатковання підвищеної небезпеки відноситься технологічне обладнання деревообробної промисловості. Який документ визначає, яке саме? Наприклад, свердлильний верстат — це обладнання підвищеної небезпеки? Чи ним є лише обладнання для хімічної переробки деревини?
Нужно ли проводить инструктаж по охране труда при переводе сотрудника с одной должности на другую, когда условия труда не меняются? Например, при переводе продавца-консультанта на должность заместителя управляющего магазином в конкретном магазине?
Чи буде порушенням КЗпП України встановлення для сторожів організації режиму робочого часу згідно з нижченаведеним графіком (доба через три), якщо ініціативу встановлення такого режиму праці викладено в колективній заяві сторожів? Графік подано в скороченому вигляді, без підписів та затвердження. Обліковий період згідно колдоговору один рік, тому в цьому місяці норму часу не дотримано. В організації встановлено чотириденний робочий тиждень, тому у всі вихідні дні сторожі працюють по 24 години, в робочі дні тривалість зміни сторожа може бути 16 год., 18 год. або 20 год....

Сторінки