Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

КОНСУЛЬТАЦІЇ

ПІДПИСАТИСЯ НА РОЗСИЛКУ НОВИН

Ви ще не отримуєте професійні новини від нашого порталу
для спеціалістів з охорони праці і пожежної безпеки?

Ми надсилаємо нашим відвідувачам корисні та цікаві статті
й актуальні новини. Абсолютно безкоштовно та без спаму.

Долучайтеся до кола найкращих професіоналів!

Після чергової перевірки органами Держпраці нам було вказано на те, що ми не проводимо спеціального щорічного навчання і перевірки знань працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки. Прошу роз’яснити, в чому полягає різниця між навчанням з охорони праці (вказаним у розділі 3 Типового положення) і спеціальним навчанням (розділ 4 цього ж Положення).
На робочих місцях верстатників під час механічної обробки металів відлітає стружка, що може призвести до травмування самого верстатника та осіб, які можуть перебувати біля робочого місця верстатника. Для захисту від травмування стружкою біля верстатів встановлюються захисні екрани. Який нормативний документ зараз визначає необхідність встановлення захисних екранів? Чи потрібно при розробленні техдокументації (технологічних процесів, планів розміщення обладнання) передбачати встановлення захисних екранів на операціях, де є така необхідність? Який нормативний документ вимагає внесення...
Інколи потерпілі отримують травми не лише під час виконання трудових обов’язків, а і внаслідок з’ясування міжособистісних стосунків. Що роботи, якщо конфлікт між працівниками вилився у бійку? Спершу варто організувати надання першої невідкладної допомоги потерпілому, забезпечити його доставку до лікарні за потреби і викликати поліцію.
У роботодавців часто виникають непорозуміння під час визначення ступеня тяжкості виробничої травми при нещасному випадку, особливо враховуючи те, що зробити це треба протягом трьох годин.
Зазначене питання турбує багатьох працівників, а не лише інженерів з охорони праці. Звернемось до чинних нормативних документів.
Які відомості з охорони праці слід вписувати до технологічного процесу (технологічної карти)? Чи слід вказувати заходи безпеки, засоби захисту, документи, кваліфікацію робітника?
На виготовлення виробу на підприємстві технічним відділом розробляється технологічний процес. Які вимоги з охорони праці мають бути враховані та відображені в ньому? Який нормативний документ визначає вимоги з охорони праці при розробленні техпроцесу?
Які засоби технологічного транспорту підприємства необхідно реєструвати та отримувати дозвіл на експлуатацію?
Як підприємству отримати дозвіл на введення в експлуатацію нових верстатів і навантажувальних механізмів? Які документи готувати? До кого звертатися? Який нормативний документ це визначає?

Сторінки