...

Щодо розслідування нещасних випадків на виробництві, про які своєчасно не було повідомлено роботодавцю


Щодо розслідування нещасних випадків на виробництві, про які своєчасно не було повідомлено роботодавцю

Останнім часом збільшилась кількість звернень громадян до Головного управління Держпраці у Луганській області з приводу нещасних випадків, які трапились багато років тому. З цього приводу надаємо роз’яснення.

Процедуру проведення розслідування нещасних випадків на виробництві визначено Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232 (далі — Порядок).

Пунктом 23 Порядку визначено особливості розслідування нещасних випадків, про які своєчасно не повідомлено роботодавцю або внаслідок якого втрата працездатності настала не одразу. Розслідування та взяття на облік зазначених нещасних випадків здійснюється згідно з Порядком протягом місяця після надходження заяви потерпілого чи уповноваженої ним особи, яка представляє його інтереси.

Також, в абзацах 2, 3 цього пункту зазначено, що у разі встановлення факту настання нещасного випадку на виробництві у судовому порядку утворення комісії та організація проведення розслідування такого випадку покладається на роботодавця, а у разі реорганізації підприємства, на якому стався нещасний випадок, розслідування проводиться його правонаступником.

Якщо підприємство ліквідовано без правонаступника, зазначені обов’язки покладаються на територіальний орган Держпраці за місцем настання нещасного випадку. Склад комісії із розслідування такого нещасною випадку (незалежно від ступеню тяжкості травми та її наслідків) визначено абзацом 4 пункту 23 Порядку.

Читайте також: 

Роботодавець ухиляється від організації розслідування нещасного випадку: дії постраждалого працівника

У який термін роботодавець повинен повідомити робочий орган Фонду соцстрахування про нещасний випадок?

Яка процедура продовження терміну проведення розслідування нещасного випадку на виробництві?

Облік таких нещасних випадків здійснюється місцевими держадміністраціями за місцезнаходженням підприємства.

Отже, даним пунктом Порядку визначено юридичну особу, на яку покладається обов’язок щодо проведення розслідування такого нещасного випадку, створення належних умов (надання приміщення, засобів зв’язку, оргтехніки, канцелярського приладдя, автотранспорту тощо) для роботи комісії, ведення обліку даної категорії випадків, а також вимоги до складу комісії із розслідування.

Джерело: прес-центр Управління Держпраці уЛуганській області

Матеріали до теми


Вибухонебезпечні предмети: на Харківщині машина для розмінування підірвалась на міні
У Харківській області під час робіт з розмінування території підірвалась спецтехніка. Постраждалих внаслідок інциденту немає, повідомляє ДСНС. Подія сталася в ...