Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»

Щодо продовження строку дії дозволу

ПІДПИСАТИСЯ НА РОЗСИЛКУ НОВИН

Ви ще не отримуєте професійні новини від нашого порталу
для спеціалістів з охорони праці і пожежної безпеки?

Ми надсилаємо нашим відвідувачам корисні та цікаві статті
й актуальні новини. Абсолютно безкоштовно та без спаму.

Долучайтеся до кола найкращих професіоналів!

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

ЛИСТ

від 07.07.2016 р. N 7296/2/12-ДП-16

Державна служба України з питань праці (далі - Держпраці) розглянула лист [...] щодо подовження строку дії дозволу та повідомляє наступне.

Частина третя ст. 21 Закону України "Про охорону праці" у чинній редакції регламентує обов'язок роботодавця одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (далі - Закон).

Частина п'ята ст. 21 Закону встановлює строк дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки або на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки - п'ять років (з подальшим його продовженням).

Процедуру видачі або відмови у видачі, переоформленні, видачі дублікатів, анулювання дозволів визначає Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 N 1107 (далі - Порядок N 1107).

Згідно з п. 6 Порядку N 1107 дозвіл видається: роботодавцеві - на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені в додатку 2, або на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3, виробникові або постачальникові машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки - на застосування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3.

Пунктом 15 Порядку N 1107 визначено суб'єкта, який подовжує строк дії: строк дії дозволу продовжує орган, що його видав, а також умови, за яких строк дії дозволу може бути продовжено, а саме:

"У разі коли під час строку дії дозволу роботодавцем не порушено його умов, строк дії такого дозволу продовжується на наступні п'ять років на підставі заяви роботодавця, поданої за формою згідно з додатком 5, та оригіналу дозволу.

Якщо під час строку дії дозволу роботодавцем порушено його умови, зокрема не дотримано вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у п. 1 додатка 2, чи допущено виникнення аварій та/або нещасних випадків, пов'язаних з виробництвом, із смертельними або тяжкими наслідками, строк дії дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки".

Отже, якщо роботодавець одержав дозвіл відповідно до вимог Порядку N 1107, що набрав чинності з 01.11.2011, і під час строку дії дозволу не було порушено його умов, то він з метою подовження строку дії дозволу може звернутися до Держпраці із заявою встановленого зразка (додаток 5 до Порядку). До заяви додається оригінал дозволу.

Номер: 
7296/2/12-ДП-16

Тип:

Видавці:

Дата прийняття: 
07 Липня 2016